بازرگان

موبایل

آدرس

همدان - شهرستان کبوتر آهنگ - صنایع لاله جین

خرید و فروش بذر یونجه

یونجه یک گیاه علفی چند ساله محسوب می شود که جز خانواده باقلاییان طبقه بندی می گردد. رشد و پرورش این گیاه در بخش کشاورزی و دامپروری از اهمیت زیادی برخوردار است. از این رو توجه به نکات مهم در زمینه خرید و فروش بذر یونجه بسیار اهمیت دارد. برای آنکه به صورت کوتاه و مختصر گیاه یونجه را معرفی نماییم بهتر است ابتدا محیط مناسب رشد این گیاه تعیین شود. این گیاه در مناطقی که دارای آب و هوای معتدلی است، رشد می کند و ارتفاع این گیاه می تواند در حدود یک متر نیز برسد. بذر یونجه در ایران در دو گروه طبقه بندی می گردد که شامل؛ گونه محلی و گونه خارجی می شود. به دلیل حساسیت این گیاه به کاهش دما و سر شدن هوا، مناطقی که از آب و هوای سردی برخوردار هستند باید حتما از گونه محلی مانند مدل همدانی و قره یونجه در مزارع خود استفاده نمایند. در گذشته بذر یونجه تنها برای مصرف دام کشت داده می شد اما امروزه به دلیل خواص درمانی و طبع گرمی که این گیاه دارد، مصرف خوراکی نیز پیدا کرده است.

اثرات مثبت کشت گیاه یونجه:

یونجه گیاهی است که برای تغذیه دام ها ارزش غذایی بالایی دارد. علاوه بر این شاید برایتان جالب باشد که بدانید، این گیاه مانند یک کود سبز عمل می کند. این کار را هم به کمک ریشه های تثبیت کننده ازت خود انجام می دهد. باکتری های موجود در ریشه های خاص این گیاه می تواند ازت هوا را جذب نموده و به صورت نیترات در خاک تثبیت نماید. نقش مثبت دیگر این گیاه، حذف علف های حذف در زمین های کشاورزی است. برای انجام این کار لازم است به صورت کشت توام دیگر محصولات در کنار یونجه کاشته شود. این مزایا بخشی از اثرات مثبت کشت گیاه یونجه بوده است در نتیجه می توان به راحتی متوجه شد که چرا بازار خرید و فروش بذر یونجه در بخش کشاورزی و دامپروری تا این حد محبوب است.

مشخصات کلی خرید و فروش بذر یونجه خارجی:

1- رنجر: مقاومت به سرما دارد. شبیه بذر همدانی است. اما راندمان تولید آن پنج برابر آن است و در برابر آفاتی نظیر نماتود ها مقاوم است.

2- پاسیفیک استار: برای کشت آبی و دیم کاربرد دارد و دارای مقاوم به تنش آبی است. رویش مجدد آن خیلی سریع است از این رو می توان در سال بارها از آن برداشت کرد.

3- موآپا: این گیاه در برابر دمای زیاد و کم آبی مقاوم است اما به سرما حساس است و جز گیاهان پر محصول به شمار می رود.

انواع بذر یونجه و مشخصات کلی آن ها:

بذر یونجه در دو گروه کلی خارجی و محلی تقسیم بندی می شود. کارایی بذر محلی در دو سال اول کشت به صورت متوسط خواهد بود ولی در ادامه راندمان تولید افزایش خواهد یافت. اما باید دقت زیادی هنگام خرید و فروش بذر یونجه داشته باشید. زیرا باید بذر

مناسب آب و هوای منطقه خود بذر را حتما خریداری نمایید. مشخصات برخی از انواع بذر یونجه محلی شامل موارد زیر می گردد:

1- همدانی: مقاومت به سرما دارد و رنگ برگ هایش مایل به بنفش است.

2- بمی: مقاومت آن به گرما بیشتر از نوع یزدی است و راندمان تولید بالایی دارد.

3- یزدی: کیفیت و راندمان تولید بالایی دارد و برای مناطق گرم و خشک مناسب است.

4- قره یونجه: مناسب مناطقی با آب و هوای سرد است.

5- بغدادی: مصرف آب زیادی دارد و مناسب مناطقی با آب و هوای گرم است.

6- نیکشهری: مقاومت بسیار زیادی به افزایش دما دارد و می تواند حتی 50 درجه سانتیگراد را تحمل کند.

مرکز خرید فروش محصولات کشاورزی:

برای خرید بذر یونجه با کیفیت باید حتما به یک فروشگاه مجاز و قابل اعتماد مراجعه نمایید. زیرا کیفیت بذرها نقش بسیار کلیدی در کیفیت محصول و سود شما خواهد داشت. در صورت خرید بذرهای بی کیفیت، علاوه بر ضرر مالی که متحمل خواهید شد، زمان خود را نیز از دست خواهید داد. زیر برای برداشت یک محصول نیاز است که ماه ها صبر نمایید. خرید و فروش بذر یونجه در خیلی از فروشگاه ها و سایت های اینترنتی انجام می شود اما شناخت یک مرکز خرید فروش محصولات کشاورزی معتبر رمز موفقیت شما در کشت و پرورش یونجه خواهد بود. فروشگاه بازرگان با داشتن سابقه ای درخشان در این زمینه، شرایطی را فراهم نموده است تا شما خریداران عزیز به راحتی بذر یونجه مورد نیاز خود را در هر نوع و مقداری با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت خریداری نمایید. از خدمات دیگر ما می توان به خرید و فروش خاکشیر و خرید و فروش رازیانه نیز اشاره کرد. شما می توانید به راحتی با تماس با ما در سریع ترین زمان ممکن محصول مورد نیاز خود را خریداری نمایید.

آدرس

همدان - شهرستان کبوتر آهنگ - صنایع لاله جین

موبایل

شبکه های اجتماعی