تعمیرگاه کمپانی

موبایل

آدرس

تهران - چهار راه یافت آباد - میدان معلم - چهار راه قهوه خانه - ابتدای ابراهیم آباد - تعمیرگاه کمپانی

تعمیرگاه کمپانی

تعمیر انواع گیربکس های اتوماتیک،تهیه لوازم وفروش گیربکس های اتوماتیک،تعمیر گیربکس های cvt و امریکایی،رفع تقه دنده عقب ماشین های ۲۰۶ ۲۰۷ L90 با کمترین هزینه و در کوتاه ترین زمان و تبدیل ماشین های دنده دستی به دنده اتوماتیک در تعمیرگاه کمپانی

گیربکس اتوماتیک نسبت به آنچه که انتظار دارید، تفاوت های بسیاری با گیربکس دنده ای یا دستی دارد. بسیاری از افراد فکر می کنند که اجزای پایه یک گیربکس اتوماتیک با نوع دستی یکسان است و تنها با برخی از قطعات اضافی می توان در صورت لزوم و بدون داشتن پدال، کلاچ دنده ها را تغییر داد ولی باید گفت که متاسفانه این طور نیست.

گیربکس اتوماتیک و دستی هر دو به یک دستگاه اتصال نیاز دارند، این دستگاه اتصال قطعه ای است  از تجهیزات که برای اتصال و قطع ارتباط گیربکس و موتور در صورت نیاز استفاده می شود. در گیربکس دستی به این قطعه، قطعه کلاچ گفته می شود و در گیربکس اتوماتیک، مبدل گشتاور نام دارد. برای تبدیل گیربکس دنده ای به اتومات و یا در صورت اختیار خود برعکس این عمل، باید مواد اتصال فعلی را جدا کنید و نسخه جدید  آن را نصب کنید.

گیربکس های دستی معمولاً برای نگهداری و ترمیم نسبت به اتوماتیک ارزان ترهستند زیرا گیربکس های اتوماتیک بسیار پیچیده تر هستند و دارای قسمت ها و کارکردهای بیشتری هستند که می توانند خراب شوند، اما این امر ممکن است به سبک رانندگی شما نیز بستگی داشته باشد.

یک گیربکس اتوماتیک دارای صدها کمک کننده مکانیکی، هیدرولیکی و الکترونیکی است که باید در هماهنگی کار کنند تا چرخ دنده ها را برای رانندگی هموار کند. در مقابل، گیربکس دستی بیشتر از نوع چرخ دنده های مکانیکی است که به راننده تکیه می کند تا بتواند در صورت لزوم، کلاچ را درگیر کند.

تفاوت های گیربکس دنده ای و گیربکس اتوماتیک از نظر هزینه:

هزینه تعویض مایع گیربکس اتوماتیک معمولاً بسته به وسیله نقلیه و اینکه چه کسی تعمیر و انتقال را انجام می دهد، هزینه آن بسیار بالا است. انتقال دستی نیز نیاز به تغییرات دوره ای مایعات دارد، اما هزینه آن تقریباً نیمی از گیربکس اتوماتیک است.

هزینه های تعمیر و تبدیل گیربکس دنده ای به اتومات بسته به نوع وسیله نقلیه و آنچه مورد نیاز است، بسیار متفاوت است. در صورت تبدیل گیربکس دنده ای به اتومات مطمئنا هزینه های خودروی شما بسیار بالاتر رفته و همچنین باید به صورت دوره ای هزینه استهلاک بالا تری را برای خودروی خود بپردازید.

 

آدرس

تهران - چهار راه یافت آباد - میدان معلم - چهار راه قهوه خانه - ابتدای ابراهیم آباد - تعمیرگاه کمپانی

موبایل