دقت صنعت

موبایل

آدرس

تهران - شهر ری - باقرشهر - مجتمع صنعتی تجریشی - فاز 2 - البرز 21 - پلاک 2

خدمات بورینگ کاری در تهران | دقت صنعت

در ماشین‌کاری، بورینگ (به انگلیسی: Boring) یا بورینگ‌کاری یا سُفته‌زنی، فرایند بزرگترکردن سوراخی است که پیش‌تر با استفاده از یک ابزار تراش تک-نقطه‌ای (یا یک سر سفته‌زن که حاوی چندین ابزار از این قبیل) سوراخ‌شده یا در هنگام ریخته‌گری سوراخی بر روی آن ایجاد شده‌است و از لوله تفنگ و سیلندر موتور به عنوان مثالی از کاربرد این روش نام برد. از بورینگ برای رسیدن به دقت بیشتر قطر سوراخ استفاده می‌شود و می‌توان از آن برای جدا کردن یک سوراخ کوچک استفاده کرد. بورینگ را می‌توان به عنوان نقطه مقابل و به نوعی معادل تراشکاری، که فرآیندی است برای شکل‌دهی به قسمت بیرونی و قطر بیرونی قطعه، برای قطر درونی قطعه دانست.

به دلیل محدودیت‌های موجود در طراحی که به این دلیل ایجاد شده‌است که در این فرایند قطعه کار ماشین و ابزار را احاطه کرده‌است، فرایند بورینگ را از نظر کاهش عمر و استحکام نگهداری ابزارها، افزایش تمیزی و ظرافت زاویه‌های ایجاد شده (به دلیل محدود شدن تکیه‌گاه‌هایی که می‌تواند به لبه تحت برش متصل و داده شود) و همچنین دشوار بودن بازرسی از سطح نهایی و ایجاد شده (از نظر سایز و اندازه، فرم، زبری سطح)، نسبت به فرایند تراشکاری به‌طور ذاتی چالش برانگیزتر می‌کند. این‌ها دلایلی است که باعث می‌شود بورینگ موضوعی برای خود در ماشین‌کاری با نکات، ترفندها، چالش‌ها و مجموعه تخصص‌های مخصوص به خود شناخته شود و علی‌رغم شباهت‌هایی که با تراشکاری دارد اما موضوعی جدا از آن شود.

اولین ماشین ابزار بورینگ در سال ۱۷۷۵ توسط جان ویلکینسون ابداع شد.

بورینگ و تراشکاری همتایان یک دیگر در فرایند ساییدن که یکی داخلی و دیگری خارجی می‌باشد، هستند. هر فرایند براساس الزامات و مقادیر پارامتر یک کاربرد خاص انتخاب می‌شود.

انواع بورینگ کاری 

ثابت تراشی

انواع گیربکس های صنعتی

سوراخ کاری کف تراشی

بورینگ کاری تنه های آسیاب 

کلگی جکی

تعمیرات ماشین آلات راهسازی و عمرانی

خدمات بورینگ

آدرس

تهران - شهر ری - باقرشهر - مجتمع صنعتی تجریشی - فاز 2 - البرز 21 - پلاک 2

موبایل