شیمی پل

تلفن

موبایل

آدرس

خیابان شیراز جنوبی - پایین اتوبان همت - کوچه یاس - پلاک ۱۴ - طبقه ۲ - واحد ۳

مواد  اولیه رنگ و رزین 

در صنایع تولیدی آرایشی و بهداشتی مهم ترین دغدغه تولید کنندگان تامین مواد اولیه آرایشی و بهداشتی است. داشتن اطلاعات کافی در خصوص ویژگی های مواد اولیه آرایشی و بهداشتی مرغوب و فاکتورهایی که باید برای تهیه این مواد در نظر گرفت تا محصول تولیدی درصد کیفیت بالاتری داشته باشد از نکاتی است که لازم است تولیدکنندگان توجه بالایی به آن ها داشته باشند. 

برای بررسی این نکات و کسب اطلاعات در مورد مواد اولیه آرایشی و بهداشتی ابتدا به سراغ این نکته می رویم که مهمترین مواد اولیه آرایشی و بهداشتی که در محصولات متنوعی استفاده می شود و کاربرد زیادی دارد کدام مواد هستند. مواد اولیه آرایشی و بهداشتی شامل دو گروه هستند:گروه اول موادی که پایه کاملا شیمیایی دارند و گروه دوم موادی که بیشتر پایه زیستی دارند و از سلول های موجودات زنده یا از بقایای آن ها یا از تولیدات آن ها هستند. در ادامه در مورد مواد اولیه آرایشی و بهداشتی، مواد اولیه رنگ و رزین و ... خواهیم گفت.

گروه اول: مواد اولیه شیمیایی 

این دسته از مواد اولیه آرایشی و بهداشتی شامل انواع بسیار زیادی از مواد شیمیایی هستند. به علت کاربرد بالایی که در تولید لوازم آرایشی و بهداشتی دارند شرکت های زیادی به عنوان وارد کننده مواد اولیه شیمیایی فعالیت می کنند. ما در ادامه این مقاله سعی داریم برخی از پرکاربردترین و پایه ای ترین اعضای این دسته را به شما معرفی کنیم.

اولین ماده ای که قصد داریم به بررسی کاربرد آن بپردازیم گلیسیرین است. 

گلیسیرین ترکیبی شیمیایی شامل مولکول هایی تشکیل یافته از قند و الکل بوده و یکی از پرکاربردترین مواد اولیه در تولید انواع مختلف کرم های مرطوب کننده و صابون هاست. این ماده به سبب دارا بودن یک ویژگی مهم در تولید مرطوب کننده ها جایگاه ویژه ای کسب کرده است و آن این است که گلیسیرین در عبور از سلول های شاخی پوست قابلیت بسیار بالایی دارد.

اکسید روی ماده دیگر مهم در این صنایع و به عنوان مواد اولیه آرایشی و بهداشتی است که در صنایع تولیدی ضد آفتاب ها نقش به سزایی دارد و این ماده به طور فیزیکی و با ایجاد یک محافظ مکانیکی روی پوست مانع برخورد تابش های خورشید بر پوست می شود. 

سولفور ماده ای از مواد اولیه آرایشی و بهداشتی است که به علت خواص مهمی که در حذف و کشندگی قارچ دارد در کرم ها، شوینده ها و سایر محصولات کنترل کننده و از بین برنده جوش و آکنه مورد استفاده قرار می گیرد.

ماده ای به نام پروپیلن گلایکول سبب حفظ رطوبت محیط و جلوگیری از خشکی می شود

گروه دوم: مواد اولیه زیستی

همانطور که قبل تر هم گفته شد این دسته از مواد اولیه آرایشی و بهداشتی یا شامل اجزا سلولی موجود زنده است. مانند هیالورونیک اسید که بسیار پرکاربرد بوده و از مواد موجود در بافت همبند پوست است. یا بقایای این موجودات است مانند جلبک ها و یا محصولات تولیدی آن هاست نظیر موم عسل یا مخمر قارچ ها.

شرکت های وارد کننده مواد اولیه آرایشی و بهداشتی به علت شباهت های مواد اولیه صنایع مختلف اغلب تنها در این زمینه فعالیت ندارند بلکه هم زمان با واردات آن ها واردات سایر مواد اولیه پلیمری، شیمیایی و رنگ و رزین را نیز برعهده دارند. شرکت های تولیدکننده برای تامین مواد اولیه شیمیایی با مراجعه به این شرکت ها مواد مورد نیاز خود را تامین می کنند. در زمینه فروش مواد شیمیایی در تهران با اندکی جست‌و‌جو مراکز زیادی را می توان یافت. 

حال به بررسی کیفیت این محصولات بپردازیم. 

لازم است بدانید در تهیه و خرید محصولات شیمیایی هرچه محصول از غلظت بالاتری برخوردار باشد کیفیت بیشتری هم دارد و البته گران تر است. و این مورد را هم اضافه کنیم که کشور های صنعتی که در زمینه های علمی و تحقیقاتی در رده های بالایی هستند گزینه های مناسب تری برای واردات محسوب می شوند. البته در سال های اخیر به علت شرایط سیاسی کشور امکان واردات از همه جای دنیا برای ایران فراهم نیست و واردات بیشتر از کشورهای چین، آلمان، کره، امارات متحده عربی، اندونزی و ترکیه صورت می گیرد. در بین این کشور ها آلمان، کره و اندونزی بهترین محصولات را برای واردکننده مواد اولیه آرایشی و بهداشتی دارند. 

از میان شرکت های واردکننده مواد اولیه آرایشی و بهداشتی شرکت شیمی پل با واردات محصولات با کیفیت عالی و همکاری با کشورهایی نظیر کره و اندونزی انتخاب مناسبی برای تولید کنندگان است. به علاوه این شرکت در تامین مواد اولیه شیمیایی و پلیمری و همچین رنگ و رزین فعالیت دارد. 

آدرس

خیابان شیراز جنوبی - پایین اتوبان همت - کوچه یاس - پلاک ۱۴ - طبقه ۲ - واحد ۳

تلفن

موبایل

شبکه های اجتماعی

اصناف مرتبط