هنرکده شهروز

موبایل

آدرس

تهران - سعادت آباد - صراف های جنوبی - 27 غربی

آموزش سلفژ و آواز در سعادت آباد

آموزش سلفژ و آواز در سعادت آباد انجام می شود. در هنرکده ی شهروز؛ واقع در منطقه سعادت آباد تهران، در رشته های تئوری موسیقی، سلفژ و آواز، سازهای کوبه ای و موسیقی مقامی خدمات آموزشی ارائه می دهد.

همچنین این هنرکده در زمینه ی انجام پروژه های آهنگسازی نیز فعالیت می کند.

آموزش تئوری موسیقی در سعادت آباد:

اولین قدم برای آموختن هر زبانی، آشنایی با حروف الفبای آن زبان است.

هنرکده ی آموزش سلفژ و آواز در سعادت آباد به شما در آشنایی با زبان موسیقی و سخن گفتن به این زبان یاری میرساند.

در دوره ی تئوری موسیقی، شما با نحوه ی خواندن و نوشتن به زبان موسیقی آشنا می شوید.

در این دوره درخواهید یافت که چند حروف الفبا در موسیقی وجود دارد، صدای این حروف چیست و چگونه میتوانید سخن موسیقی خود را بر روی کاغذ بیاورید.

نت‌ها همان حروف الفبای موسیقی هستند. نام این حروف؛ به این ترتیب است: دو، ر، می، فا، سل، لا، سی.

آموزش سلفژ و آواز در سعادت آباد:

صداخوانی، وزن خوانی، دیکته ی موسیقی را در دوره ی سلفژ می آموزید.

صداخوانی:

صداخوانی یعنی خواندن صدا و فرکانس نت‌ها. در این دوره، هنرجو درمیابد که چگونه صدای هر نت را دقیقاً آن‌گونه که هست بخواند؛ یعنی اگر نتِ «دو» با همراهی پیانو خوانده شود، صدایی که از حنجره ی فرد شنیده می شود، دقیقاً با پیانو یکسان باشد. در پایان دوره هنرجو توانایی خواندن دقیق انواع نت را در گام‌های مختلف پیدا می‌کند

وزن خوانی:

مطالعه ی انواع وزن‌ها و الگوهای ریتمی برای علاقه‌مندان به موسیقی بسیار مهم است. وزن‌خوانی همان خواندن کشش نت‌هاست.

دیکته موسیقی:

دیکته ی ریتم و دیکته ی صدا به‌طور متناوب کار می‌شود و هنرجو با ممارست و تمرین فراوان، توانایی نوشتن نت موسیقی را که می‌شنود، پیدا می‌کند.

آواز: در دوره ی آموزش آواز، مواردی همچون نحوه نفس گیری، نحوه حجم دادن به صدا، نحوه ملودیک خواندن و ... به شما آموزش داده می شود.

در دوره های آموزش سلفژ و آواز در سعادت آباد، در لحظات ابتدائی کلاس،
آماده سازی و گرم کردن صدا انجام می شود. این کار با نواختن پیانو انجام می شود. به مرور با حضور در جلسات آموزش آواز در سعادت آباد، استاد با بررسی رنگ صدا و دیگر ویژگیهای صدای شما، کار بر روی صدای شما را آغاز می کند. با انجام تمرینهای آواز، به
تدریج روی صدا و حنجره و تارهای صوتی خود تسلط بیشتری پیدا خواهید کرد و از لذت آن بهره مند خواهید شد. در دوره ی آموزش سلفژ و آواز در سعادت آباد، به افراد در فراگیری انواع سبک های موسیقی کمک میکند و کلاس‌های آموزشی هنرکده ی شهروز در سعادت آباد برای سازهای مختلف و شیوه های آواز گوناگون دوره برگزار می کند. برای آموزش نیاز است استادی توانا که تبحر و تسلط خوبی بر موسیقی دارد به کار گرفته شود.

آموزش تار و سه تار در سعادت آباد:

سه‌تار یکی از انواع سازهای زهی است که با ناخن انگشت اشاره ی دست راست نواخته می‌شود. این ساز که ۴ سیم از جنس فولاد و برنز دارد، موازی با دسته، از کاسه ی ساز تا پنجه کشیده شده‌اند. سه‌تار ۲۸ پرده ی قابل حرکت از جنس روده‌ی حیوانات یا ابریشم دارد. صدای آن ظریف، غمگین و تو دماغی است.

تار: کاسه ی تار بیشتر از کنده ی چوب توت ساخته می‌شود که هر چه چوب آن کهنه‌تر باشد؛ به دلیل خشکی تارهای آن چوب، ساز دارای صدای بهتری خواهد بود. پرده‌های ساز تار از جنس روده گوسفند است و دسته و پنجه ی ساز معمولاً از چوب گردو است. کاسه ی تار شبیه دو دل به هم چسبیده است و همچنین از پشت به مانند  انسان نشسته‌ای است.

آموزش موسیقی مقامی در سعادت آباد:

مقام برای طبقه بندی انواع موسیقی به کار می رود. موسیقی ایرانی، عربی، آذربایجانی و ...

این طبقه بندی بر اساس ساختار اجرائی موسیقی است. نغمه‌هایی که با فاصله های مشخص و قراردادی سازمان یافته‌اند. در حقیقت در قرون هجدهم تا بیست میلادی اتفاقاتی در تئوری موسیقی افتاد که باعث ایجاد طبقه بندیها و مقام های مختلف در موسیقی شد.

انجام پروژه آهنگسازی در سعادت آباد:

هنرکده ی شهروز در سعادت آباد، انجام پروژه آهنگسازی در سعادت آباد را برای فعالان عرصه ی موسیقی انجام می دهد. مراحل آهنگسازی به ترتیب به اینگونه است: آهنگسازی، تنظیم، ضبط صدا، میکس و مسترینگ

اولین مرحله از فرایند تولید یک اثر، آهنگسازی است و معمولا از یک آکورد ساده شروع می شود. در مراحل ابتدائی اهنگساز به جزئیات اثر توجهی ندارد. در مراحل بعدی به مرور بخشهای دیگر آهنگ شکل می گیرندآدرس

تهران - سعادت آباد - صراف های جنوبی - 27 غربی

موبایل

شبکه های اجتماعی