گمرک بازرگان

موبایل

آدرس

آذربایجان غربی - بازرگان - خیابان امام - ساختمان آتا

ترخیص کالا با کارت پیله وری ومرز نشینی

کارت پیله وری یکی از خدماتی است که دولت برای مرزنشینان کشور در نظر گرفته است. با استفاده از این کارت مرزنشینان می‌توانند تا سقف مشخصی کالا برای اهداف مختلف وارد کشور کنند. افراد دارای کارت پیله وری حق ورود کالا بیش از سقف آن را ندارند. ترخیص کالا با کارت پیله وری و مرزنشینی از روش‌های دیگر ترخیص کالا آسان‌تر و کم خرج‌تر است.

افرادی که برای گرفتن کارت پیله وری اقدام می‌کنند باید حداقل سه سال ساکن مناطق مرزی بوده باشند و حداقل دو سال سابقه خرید و فروش کالا داشته باشند. کارت پیله وری دارای یک سال اعتبار است. فردی برای گرفتن این کارت واجد شرایط است کهسوء پیشینه کیفری نداشته باشد. همچنین افرادی که دارای کارت پایان خدمت سربازی یا معافیت دائم نیستندواجد شرایط برای دریافت این کارت نیستند. همینطور کارمندان دولت از دریافت کارت پیله وری منع می‌شوند.

مدارک لازم برای دریافت کارت پیله وری

 • تقاضا نامه

 • چهار قطعه عکس ۳x۴

 • يک عدد کپى شناسنامه

 • کپى کارت پايان خدمت

 • گواهى عدم سوء ‌پيشينه

 • گواهى عدم اعتياد

 • گواهى تصديق دو نفر معرف با مشخصات کارمند و کاسب

برای گرفتن گواهی ترخیص کالا با کارت پیله وری و مرزنشینی می‌‌توانید به گمرک بازرگان مراجعه کنید.

تفاوت کارت پیله وری و کارت بازرگانی

برای ترخیص کالا با کارت پیله وری و مرزنشینی مراحل متفاوتی را باید طی کنید. بزرگ‌ترین تفاوت کارت پیله وری و کارت بازرگانی در این است که کارت پیله وری تنها برای ساکنان مناطق مرزی است و تنها به این افراد تعلق می‌گیرد؛ اما کارت بازرگانی یک کارت کلی است و هر کسی که علاقه به واردات و صادرات کالا داشته باشد می‌تواند با ارائه مدارک مربوطه اقدام به دریافت این کارت کند.

کالاهای صادراتی مجاز و غیر مجاز

در کشور ایران مانند سایر کشورهای جهان، صادرات و واردات برخی از کالاها غیرقانونی می‌باشند. کالاهای غیرقانونی شامل هیچ استثنائی نمی‌شوند و در هر شرایطی و به هر شکلی خرید و فروش آن‌ها در بازارهای جهانی حتی با ارائه کارت پیله وری غیرقانونی است. در ادامه لیست این کالاهای غیرقانونی را ذکر می‌کنیم.

 • صادرات اشیاء عتیقه و هنری از کشور

 • صادرات آهن قراضه به خارج از کشور

 • صادرات ضایعات استیل به غیر از نوع فر کرومیک

 • صادرات هیزم و زغال چوب

 • صادرات چوب گردو

 • صادرات انواع قالی و قالیچه

 • صادرات انواع فرش های بافته شده

برخی کالاها مشروط هستند و در صورت رعایت این شروط امکان صادرات آن‌ها وجود دارند. در شرایط برای کنترل میزان تولید، تامین نیازهای داخلی و جلوگیری از صادرات و با دریافت مجوز اجازه واردات و صادرات به آن‌ها داده می‌شود. یک ترخیص کار گمرک بازرگان برای انجام کارهای ترخیصی و گمرکی شما بهترین گزینه است.

برترین بازارهای مرزی ایران

احتمالا نام‌های بانه، مهران ماکو و یا پیرانشهر به گوشتان خورده باشد. این نام‌ها متعلق به شهرهای مرزی ایران با همسایگان کشور است. از برترین بازارهای مرزی ایران به بازارچه مرزی سرو، بازارچه منطقه آزاد ماکو، بازارچه مرزی پیرانشهر و تمرچین و بازارچه مرزی باشواق مریوان اشاره کرد.

معمولا قیمت‌ها در بازارچه‌های مرزی ارزان‌تری از بازارهای معمولی شهری هستند. بسیاری از زوج‌ها برای خرید جهیزیه و فراهم کردن نیازهای اولیه زندگی خود را فراهم کنند. بازارهای مرزی بخش کوچکی از اقتصاد کشور را در دست دارند.

ترخیص کالا با کارت پیله وری و مرزنشینی

هر اقدامی که برای آزاد کردن کالای وارداتی و صادراتی در گمرک انجام داده شود را ترخیص کالا می‌گویند. با توجه به قوانین مصوبه در ایران و کشورهای هم مرز، مرزنشینان هر دو کشور با ارائه کارت پیله وری می‌توانند در بازارچه‌های مشترک مرزی اقدام به خرید و فروش (صادرات و واردات) کالا کنند. برای ترخیص کالای خود از گمرک نیازی به ارائه مدارک کامل نیست و تنها داشتن کارت پیله وری و فاکتور خرید و فروش کالا نیاز است.از آنجایی که کار ترخیص کالا دارای زیر و بم بسیاری است بهتر است که توسط افراد متخصص انجام شود. شما می‌توانید برای ترخیص کالای خود به شرکت گمرک بازرگان مراجعه کنید. این شرکت ترخیصی با تخصص کامل به انجام تمام امورات و تشریفاتی گمرکی پرداخته و با حمل کالای شما از کشورهای مختلف اروپایی و ترکی به ترخیص کالای شما سهولت می‌بخشد. ترخیص کالا با کارت پیله وری و مرزنشینی تخصص ترخیص بازرگان است.


آدرس

آذربایجان غربی - بازرگان - خیابان امام - ساختمان آتا

موبایل