یکتا بالابر

بالابر یک ماشین هیدرولیکی است که برای حمل بار یا افراد در مکان‌های مختلف استفاده می‌شود. بالابرها شاید کاری شبیه به آسانسور داشته باشند اما یک بالابر هم با آسانسور تفاوت دارد و هم با لیفتراک. بالابرها با توجه به نوع استفاده و مکانی که در آن نصب می‌شوند انواع مختلفی دارند که در هنگام خرید باید به آن‌ها توجه کرد.

بالابرهای ثابت

بالابرهای ثابت یا Fixed Platforms برای جابه‌جایی بار استفاده می‌شوند. این بالابرهای ثابت کارکردهای مختلفی دارند. بالابرهای پارکینگی در پارکینگ‌های طبقاتی برای حمل خودرو استفاده می‌شوند. بالابرهای صنعتی در کارخانه‌ها و مراکز صنعتی و انبارها برای جابه‌جا کردن کالا به کار می‌روند. بالابرهای ثابت در فروشگاه‌ها نیز برای جابه‌جایی کالا و مواد به کار می‌روند. در ساختما‌ن‌هایی که آسانسور ندارند و امکان نصب آن هم وجود ندارد، با ساختن یک اتاقک بر روی بالابر و یا قراردادن حفاظ در اطراف آن، از بالابر ثابت برای حمل افراد هم می‌توان استفاده کرد. بالابرهای ثابت انواع مختلفی دارند. نمونه‌های گوناگون این بالابرها را بر اسای نوع کاربرد مورد نیاز می‌توان از فروشگاه‌های مخصوص فروش و نصب انواع بالابر تهیه کرد.

·         بالابر ثابت جک مستقیم: در این بالابرها جک هیدرولیک در زیر میز بار قرار می‌گیرد و بالابر را به سمت بالا می‌برد. این بالابرها بیشتر برای حمل بار در فروشگاه‌ها استفاده می‌شوند. ولی در صورت قرار دادن یک کابین بر روی آن برای حمل افراد هم ایمن است. اما ایمنی و ظرفیت بالایی دارند.

·         بالابر ثابت آکاردئونی: در این بالابرها، جک هیدرولیک بازوهای قیچی مانند بالابر را باز می‌کند و بالابر را به سمت بالا و پایین حرکت می‌دهد. این بالابرها ایمن ترین نوع بالابر هستند و فقط به صورت عمودی حرکت می‌کنند. ویژگی خاص این بالابرها در تحمل بارهای بسیار سنگین است که دیگر سیستم‌ها جوابگوی آن‌ها نیستند. شرکت یکتا بالابر نماینده‌ی فروش و نصب انواع بالابر انواع مختلف این بالابرها را عرضه‌ می‌کنند.

 

آدرس

موبایل