رولینگ ابزار میری

تلفن

موبایل

آدرس

تهران - شادآباد - خیابان هفده شهریور - بین 15 متری اول و دوم - پاساژ خسروان - پلاک 5

انواع تنگستن کارباید 

تنگستن یک نوع عنصر شیمیایی با بالاترین میزان درجه ی ذوب میان عناصر می باشد، و از ترکیب آن با کربن، تنگستن کارباید تولید می شود. این ترکیب از درجه ی سختی بالایی برخوردار است، و در حالت اصلی خود به صورت پودر خاکستری با ذرات ریز می باشد. سپس طی فرایندی  به اشکال مختلف درمی آید. در ادامه به خرید تنگستن کارباید و انواع آن نیز می پردازیم.

کاربرد انواع تنگستن کارباید:

پیش از ذکر کاربردهای تنگستن بهتر است با ویژگی های آن بیشتر آشنا شویم. تنگستن در سال 1781 میلادی کشف شد و پس از حدود یک دهه به عنوان فلز جداسازی شد. درجه ی بالای نقطه ی ذوب در حدود 3422 درجه سانتی گراد، و همچنین پایداری بالا از ویژگی های منحصر به فرد آن می باشد. جالب است بدانیم تنگستن در برابر اکسیژن مقاوم بوده و اکسید نمی شود. تنگستن خالص بسیار سخت و مقاوم است و هدایت کننده حرارتی و الکتریکی نیز به شمار می آید. در صورتی که درصد خلوص بالایی داشته باشد می توان آن را چکش کاری کرده و به اشکال متنوعی درآورد. این در حالی است که وجود ناخالصی آن را بسیار شکننده خواهد کرد. تنگستن با عناصر مختلفی ترکیب می شود که هرکدام کارایی جداگانه ای دارند. برای نمونه  تنگستن فولاد و تنگستن کارباید را می توان نام برد.

تنگستن کارباید با ترکیب مساوی از عناصر تنگستن و کربن به وجود آید. سختی و مقاومت بالایی در برابر سایش دارد و حدود دو برابر سخت تر از فولاد می باشد. به همین دلیل در زمینه های وسیعی مورد استفاده قرار می گیرد. برای مثال در صنایع فلزکاری، استخراج معدن، نفت، ساختمان، تولید ماشین آلات صنعتی، صنایع دفاعی و ساخت زره بسیار پرکاربرد می باشد. به دلیل مقاومت بالای تنگستن کارباید در برابر خوردگی، به عنوان پوششی مناسب برای قطعاتی که در خطر خوردگی قرار دارند نیز استفاده می شود. با وجود نقطه ی ذوب بالایی که تنگستن کارباید دارد؛ در دمای بسیار بالا نظیر هوافضا و جوشکاری بسیار مناسب و کاربردی می باشد. در جوشکاری های سخت سیم های جوش از جنس تنگستن کارباید ضد سایش، مناسب و کاربردی تر خواهند بود. همچنین جهت بالا بردن مقاومت سطحی تیغ اره از قطعات تنگستن کارباید به عنوان دنده های تیغ اره استفاده می شود. این عمل میزان هزینه را نیز کاهش میدهد.

  • پورد تنگستن کارباید: همانطور که قبلا ذکر کردیم حالت پایه تنگستن کارباید به صورت پودر خاکستری رنگ است و هر چه این ذرات ریزتر باشند از کیفیت بالاتری نیز برخوردار می باشند. تولید نانو ذرات تنگستن کارباید با درصد خلوص بسیار بالا در سال های اخیر طیف گسترده ای از کاربردها را شامل شده است. از پودر تنگستن کارباید در ساخت قالب، پوشش روی فلزات و همچنین به عنوان ابزار برش استفاده می شود.

کاربرد های نانو ذرات تنگستن کارباید: تولید قطعات غیر قابل اکسید شدن، ساخت قطعات پایدار در برابر هوا، سایش و خوردگی، ابزار برش، ساخت ابزار و دستگاه های تولیدی در صنعت. با وجودکاربردهای بسیار متنوع و تقاضای بالا در صنعت، خرید تنگستن کارباید با قیمت مناسب همچنان امکان پذیر می باشد.

فروش تنگستن کارباید

بورس انواع تنگستن کارباید با مقاومت و سختی بالا در برابر ضربه سایش و خوردگی در سایزها و مارک های متنوع

مناسب قالب اکستروژن، فورج و پیچ

فروش انواع تنگستن کارباید در انواع دوزه کشش چهارگوش و گرد در سایز های متنوع

انواع تیغ های تنگستن کارباید به صورت گرد و مکعب در ابعاد مختلف

انواع شمش و بلوک تنگستن کارباید

قیراط و خمیر پولیش تنگستن کارباید

سوهان پودری و سوزن سایز الماس در اندازه های مختلف

انواع خمیرهای پولیش تنگستن کارباید

انواع تنگستن کارباید نگین مته های حفاری و ضایعات

پودر کشش تنگستن کارباید در انواع ریز بار و درشت بار


آدرس

تهران - شادآباد - خیابان هفده شهریور - بین 15 متری اول و دوم - پاساژ خسروان - پلاک 5

تلفن

موبایل

شبکه های اجتماعی

اصناف مرتبط