شرکت اکو

موبایل

آدرس

تهران - جاده قدیم تهران - قم - مهدی آباد

تولید انواع افزودنی و کامپاندهای پلیمری

تولید انواع افزودنی و کامپاندهای پلیمری یکی از پرکاربردترین مواد در صنایع حوزه پلیمرهاست. پلیمرهای پلاستیکی و کامپاندهای پلیمری دارای خواص واکنش شیمیایی مشابه با مولکولهای کوچک هستند. البته خود پلیمرها از نظر اندازه بزرگتر هستند. طیف وسیعی از عوامل مختلف، مانند:

  • شرایط حرارت محیطی

  • ترک خوردگی تحت فشار

  • انتشار مواد افزودنی شیمیایی

در تغییر ساختار پلیمر پلاستیکی مولکولی و در نتیجه خصوصیات اساسی مواد پلیمری به وضوح موثر باشند. برخی تغییرات، مانند کاهش سهوی وزن مولکولی نیز می تواند منجر به تخریب ساختار شیمیایی و خرابی محصول شود. این در حالی است که برخی دیگر می توانند ویژگی های یک ساختار پلیمری را تکمیل یا بهبود دهندشرکت اکو با در اختیار داشتن مجموعه ای از متخصصان با تجربه سالهاست که در تولید کننده کامپاند کربنات و همچنین تولید انواع افزودنی و کامپاندهای پلیمری مشغول است. بیشتر مواد افزودنی برای تولید یک محصول خاص، چه برای افزایش شکل پذیری باشد یا تغییر رنگدانه ها، مستقیما وارد یک ترکیب می شوند. کامپاند های پلیمری از واحدهای مولکولی متنوع و تکرارکننده تشکیل شده اند. هر ماده موجود در این ماده در ترکیب شیمیایی کلی آن نقش متفاوتی ایفا می کند. این امر باعث می شود تا با دقت میزان و مواد افزودنی موجود در آن کنترل شود. به این دلیل که آنها معمولاً به یک مولکول پلیمر متصل نشده و حساسیت شیمیایی یک ماده پلیمری را افزایش می دهند. در تولید انواع افزودنی و کامپاندهای پلیمری، گونه های مختلفی از مواد افزودنی، نقاط قوت و ضعف متفاوتی را نشان می دهند. هر یک از آنها می توانند در اثربخشی تولید پلیمر تأثیر بگذارند.

شرکت اکو و تولید انواع افزودنی و کامپاندهای پلیمری

در حالی که در حوزه تولید انواع افزودنی و کامپاندهای پلیمری برخی از پلیمرها به طور طبیعی انعطاف پذیر هستند، برخی دیگر مانند لیگنین یا نیترات سلولز نسبتاً سخت هستند. آنها با قرار گرفتن در معرض مواد غیر حلال نرم نمی شوند. با اضافه شدن ترکیبات پلاستیکی به پلیمر سختی آن کاهش یافته و شکل پذیری آن افزایش می یابد. پلاستیک سازها معمولاً باید سطح انحلال پذیری نزدیک به خود پلیمر داشته باشند و مواد افزودنی متعدد تا زمانی که با یکدیگر و پلیمر سازگار باشند قابل استفاده هستند.شرکت اکو سال هاست به عنوان تولید کننده کامپاند کربنات در کشور فعال است. در کنار این تجربیات از این ترکیبات در افزودنی های رنگدانه برای تغییر رنگ مواد پلیمری استفاده می شود. این مواد برای طیف وسیعی از محصولات مصرفی مفید هستند. به همین ترتیب کامپاندهای کربنات مانند سنگ آهک می توانند مواد حساس به خوردگی از اسیدهای معدنی را ایجاد کنند. این اثرات با افزودن مواد پیوند دهنده دیگری از جمله ارگانوسیلان کاهش می یابد که به جبران کمبود پیوند بین مولکول های پیگمنت و پلیمر کمک می کند.

شرکت اکو و تولید کننده کامپاند کربنات

شرکت اکو، تولید کننده کامپاند کربنات و همچنین تولید انواع افزودنی و کامپاندهای پلیمری می باشد. به همین دلیل مشتریان گرامی می توانند جهت مشاوره و کسب اطلاعات لازم درباره محصولات تولیدی به وب سایت شرکت مراجعه نمایند. بسیاری از پلیمرهای اشباع نشده به دلایل مختلفی از جمله جذب اکسیژن که منجر به آزاد شدن پراکسیدهای آلی می شود، دچار تخریب خواهند شد. برای کاهش خسارات ناشی از زوال مکانیکی و شیمیایی، می توان آنتی اکسیدان های فنولیک یا آمین را به این پلیمرها اضافه کرد. در همین حال رنگدانه ها و تثبیت کننده ها می توانند به محافظت از این محصولات در برابر نور ماوراء بنفش کمک کنند. برخی از گروه های افزودنی رایج مورد استفاده برای این اهداف عبارتند از:

1) فنلور سطح دوم: یک واحد فنل از حلقه بنزن همراه با گروه هیدروکسیل تشکیل شده است. هنگامی که اتم های کربن مجاور هیدروژن پیوند شده خود را با عناصر سنگین تر جایگزین کنند، نتیجه یک ترکیب فنل محافظ است، که از تخریب اکسیداتیو پلیمرها جلوگیری می کند.

2) آنتی اکسیدان ها: آمین های فرعی که دربرگیرنده هیدروکربن هایی مانند بنزن می باشند، می توانند به عنوان آنتی اکسیدان هایی که پلیمرها را از خراب شدن اکسیداسیون محافظت می کنند، ایفای نقش کنند. آنها همچنین با اسیدها واکنش پذیر هستند و آنها را در برابر خوردگی اسید آسیب پذیر می کند.

3) تثبیت کننده ها: تعدادی از پلیمرهای آلی با انجام اکسیداسیون معکوس به سرعت تخریب می شوند. این وضعیت در اثر قرار گرفتن محصول در معرض نور ماوراء بنفش ایجاد می شود. شرکت ما تولید کننده کامپاند کربنات هایی مانند تثبیت کننده های کربن سیاه و UV است. با اضافه شدن این مواد به ترکیبات پلیمری سرعت اکسیداسیون معکوس را مهار می کنندبا تولید انواع افزودنی و کامپاندهای پلیمری، در پلیمرهایی که قابلیت شکل گیری سخت تری دارند ممکن است از یک سری روان کننده ها یا پردازشگرها استفاده می شود. این مواد می توانند از چسبیدن مواد به سطوح فلزی جلوگیری نموده و میزان انرژی لازم برای ساخت آن را کاهش دهند. برخی مواد افزودنی مانند پلیمرهای اکریلیک می توانند مقاومت در برابر ضربه را بهبود بخشیده و سهولت بیشتری برای پردازش همزمان داشته باشند. مواد PVC  که برای قالب سازی یا اکستروژن به کار می روند، اغلب با روان کننده ها و مواد افزودنی ایمنی در برابر ضربه را افزایش می دهند.  

آدرس

تهران - جاده قدیم تهران - قم - مهدی آباد

موبایل

اصناف مرتبط