فدرال موتور

تلفن

موبایل

آدرس

تهران - خیابان ملت - پاساژ ملت - همکف یدک 22 - فروشگاه فدرال موتور

پخش لوازم موتوری خودرو 

اولین خودرو سال 1281 هجری شمسی در زمان مظفرالدین شاه وارد ایران شد. با آمدن این وسیله تحولی عظیم در صنعت جابه جایی کشور ایجاد شد. خودرو کمک زیادی به انسان ها کرد زیرا که مسافت های طولانی که قبلا به سختی طی می شدند و گاها طی کردن این مسافت ها به مدت چند ماه نیز طول میکشید با آمدن این وسیله پر کاربرد خیلی راحت تر و سریع تر این مسافت ها طی شدند این وسیله به حمل و نقل نیز کمک شایانی کرده است. این وسیله تا به امروز تغییرات بسیار زیادی کرده است. امروزه شاهد خودرو های پیشرفته و با سوخت های مختلف از جمله: بنزینی، گاز سوز ، هیبریدی و... هستیم. یکی از بخش های مهم این وسایل موتور آنها است که می توان از موتور به عنوان قلب خودرو نام برد.

 همانطور که انسان ها اگر قلبشان مشکلی پیدا کند به دکتر مراجعه می کنند و درصورت حاد بودن مشکل، نیاز به عمل جراحی است. ماشین ها نیز همینطور هستند و اگر موتور آنها دچار مشکل شود به تعمیر کار مراجعه خواهند کرد. و در صورت حاد بودن مشکل و وضعیت خرابی موتور تعمیر کار تشخیص به تعمیر یا تعویض موتور خواهد داد.


موتور ماشین

 موتور ماشین یکی از مهم ترین قسمت های خودرو است و خود موتور ماشین  نیز از قسمت ها و قطعات مختلفی تشکیل شده است که شامل بلوک سیلندر،سر سیلندر، واشر سر سیلندر، میل لنگ، میل سوپاپ، پیستون، شمع، تسمه تایم، فلایویل، شاتون، سوپاپ دود و هوا، فنر سوپاپ، رینگ های پیستون است. در زیر به برخی از مهم ترین قطعات نام برده شده می پردازیم:

سرسیلندر: به محفظه ای که احتراق در آن انجام میشود سر سیلندر می گویند که عمدتا از جنس آلومینیوم است.

پیستون : یک بخش متحرک است که در داخل سیلندر قرار دارد و نقش اصلی آن تراکم و انبساط گاز برای احتراق است و دارای حرکت های رفت و برگشتی می باشد.

شاتون : این وسیله به صورت یک اهرم است و پیستون را به میل لنگ وصل میکند.

ایرادهای که خبر از  مشکلات موتور ماشین می دهد؟

  1. دود های زیاد از اگزوز : با توجه به رنگ های مختلف، دودی که خارج میشود مشکل نیز متفاوت خواهد بود.
  2. خارج شدن مایعات از ماشین: اگر مایعات ماشین (مانند : روغن موتور ،آب رادیاتور و روغن موتور ) خارج شوند. نشانه به وجود آمدن مشکلی در موتور است.
  3. لرزیدن و سرو صدای نا متعارف ماشین: سعی کنید در صورت مواجه شدن با این مورد حتما سری به تعمیر گاه بزنید.
  4. مشکلات در برق ماشین

صنعت خودرو در ایران

صنعت خودرو سازی یکی از صنعت های مهم و بزرگ در ایران است. این صنعت دومین صنعت بزرگ کشور است و در جهان دارای رتبه هجدهم است. دو رقیب بزرگ در این صنعت با نام های سایپا و ایران خودرو وجود دارد که در سال 2001 به وجود آمدند و بسیاری از خودرو های ایرانی توسط این دو کمپانی بزرگ ساخته میشود. از خودرو های ایرانی که توسط کمپانی سایپا ساخته شده است میتوان از پراید و... نام برد و از محصولات ایران خودرو نیز میتوان از پژو 405 ،دنا ، پرشیا و... نام برد. امروزه با گران شدن خودرو قطعا انتخاب ماشینی که یک موتور خوب داشته باشد، اهمیت زیادی پیدا کرده است. ما در فدرال موتور به شما کمک خواهیم کرد که با شناخت بیشتر موتور ماشین ها انتخاب های شایسته ای را انجام دهید. و همچنین در صورت نیاز به لوازم و قطعات موتور خودرو ما میتوانیم با پخش لوازم موتوری خودرو در خدمت شما عزیزان باشیم.


انتخابی مطمئن و خوب داشته باشیم

در بخش قبلی با برخی از قطعات موتور آشنا شدید.اما انتخاب یک قطعه خوب و مناسب و البته با دوام کار یک متخصص است که سالها در این زمینه مشغول به کار است. امروزه پخش لوازم موتوری خودرو نیز مانند شغل های دیگر زیاد شده است و این امر موجب سخت تر شدن، تشخیص لوازم موتور خوب از بد شده است. اما فدرال موتور یک پخش لوازم موتوری خودرو است که این اطمینان را به شما می دهد تا انتخاب مطمئن وخوبی را داشته باشید و همچنین می توانید از فدرال موتور، لوازم موتوری خودرویی پژو و پرشیا را نیز تهیه کنید. فدرال موتور همچنین قادر به ارائه خدمات در لوازم موتوری خودرویی دنا، پراید، 405 و... نیز می باشد.

آدرس

تهران - خیابان ملت - پاساژ ملت - همکف یدک 22 - فروشگاه فدرال موتور

تلفن

موبایل

اصناف مرتبط