فروش کنجد مرغوب ایرانی

موبایل

آدرس

آذربایجان - آذربایجان غربی - ماکو

بهترین کنجد روغن گیری

امروزه دیگر لازم نیست که راه بیفتید و دنبال محصول با کیفیت و محبوبتان در بازار باشید ما به شما محبوب ترین و منحصر به فردترین مرکز فروش کنجد مرغوب ایرانی را معرفی می کنیم تا انتخاب را برایتان آسان کنیم.

هنگام خرید کنجد حواستان به یکدستی اندازه بذر باشد و همچنین کنجدی که دارای رنگ یکنواخت تر است را انتخاب کنید ما در مرکز فروش کنجد مرغوب ایرانی بهترین، تازه ترین، ناب ترین و یکدست ترین بذر را خدمت تان ارزانی می داریم.

بذر کنجد در بخش ادویه فروشگاه مواد غذایی ما موجود است همچنین به صورت عمده و خرده در اندازه های متنوع بسته بندی شده است.

بهتر است کنجد را در جای خنک و تاریک و خشک نگه داری کنید. 

انواع واریته های کنجد

  • کنجد سیاه:

دانه های سیاه از عطر و طعم غلیظ تر و قوی تری برخوردارند و اندکی تلخ مزه اند و معمولا از عامه پسندی کمی برخوردار است. کنجد سیاه معمولا روغن بیشتری دارد و ما صاحب امتیاز اولین مرکز فروش کنجد سیاه اعلاء در ایران هستیم.

  • دانه سفید:

استفاده از دانه سفید معمولا رایج تر و متداول تر است و مزه و طعم ملایم و ظریفی دارند، در واقع؛ دانه های سفید شیرین تر هستند و ما مفتخریم که طلایه دار اولین فروش کنجد سفید مرغوب در ایران هستیم.

فواید کنجد برای سلامتی

  1.  کنجد سرشار از مواد معدنی است که منبع خوبی از مس، کلسیم، آهن، منیزیم، منگنز و فسفر است.
  2. کنجد بیشترین فیبر را در بین گیاهان دیگر دارد و فیبر کنجد علاوه بر این که برای سلامتی دستگاه گوارش مفید است در کاهش کلسترول بد بدن اثرات چشم گیری دارد.
  3.  اگر چه دانه کنجد دارای چربی زیادی است؛ اما نوع چربی دانه از نوع چربی غیر اشباع است.
  4.  کنجد منبع خوبی برای پروتئین است.

و همچنین دانه کنجد دارای کربوهیدرات کمی است یعنی بعد از مصرف کنجد قند خون تان افزایش نمی یابد.

دانه کنجد چیست؟

دانه کنجد محصول گیاه کنجد است. بوته این گیاه چند ساله است و دارای گل هایی به شکل روباه است که غلاف هایی حاوی دانه کنجد خوراکی را تولید می کند. گاها بذر ها مزه تلخی دارند که این مزه تلخ ناشی از وجود مقداری اسید اگزالیک است.

موارد استفاده دانه کنجد در سفره های ایرانی:

  • روی نان فانتزی و انواع نان ها دانه های کنجد را می توانید تست کنید و از طعم و عطر نان لذت خارق العاده ای را ببرید.
  • دانه های کنجد برشته شده را می توانید به عنوان چاشنی روی سیب زمینی سرخ شده، سالاد و سوپ بپاشید.
  • ارده شیره و حلوا شکری را از بذر کنجد له شده تهیه می کنند.
  • بیشترین کاربرد و مصرف کنجد در جهان از نوع روغن خوراکی است، به عنوان روغن خوراکی می توانید از شیرین ترین کنجد روغن کشی استفاده کنید.

روغن کنجد برای پخت و پز کاربرد دارد که از دانه کنجد ساخته می شود و در پخت و پز آسیا و خاور میانه از محبوبیت بیشتری برخوردار است.

فرآوری روغن کنجد به دو حالت است که اولی را از کنجد خام تهیه می کنند که عطر و مزه ملایمی دارد و در دومی ابتدا دانه را برشته می کنند سپس روغن کشی می کنند که رنگ این نوع روغن تیره تر از اولی است و مقوی تر است و طعم تند تری دارد.

 اگر از بهترین کنجد روغن گیری استفاده کنید می توانید با روغن به دست آمده به عنوان روغن سرخ کردنی استفاده کنید چرا که بهترین کنجد روغن گیری در برابر حرارت زیاد و طولانی مقاومت بالایی دارد.

همچنین  اگر روغن تان را از بهترین کنجد روغن گیری تهیه کنید روغن حاصله ماندگار بیشتری خواهد داشت.

به خاطر بسپارید که این روغن ها را در ظرف شیشه با درب فلزی نگه داری کنید.

امروزه هیچ شخصی از تاثیر محصول ارگانیک بر سلامتی انسان بی خبر نیست و ما وقتی ادعا داریم که بهترین مرکز فروش کنجد مرغوب ایرانی هستیم به دلیل این است که ما دانه را از مناطقی که دارای روش کشت ارگانیک هستند تهیه می کنیم و در بسته بندی های مناسب در ظروف شیشه ای و یا پلاستیک نگه داری می کنیم و به همین دلیل فروش کنجد مرغوب ایرانی را به شما برای خرید و مصرف معرفی می کنیم.

آدرس

آذربایجان - آذربایجان غربی - ماکو

موبایل