نئوپان همایون

تلفن

موبایل

آدرس

اصفهان - سه راهی آتشگاه - جنب باسکول جنوب

تولید نئوپان خام و ملامینه در اصفهان

تولید نئوپان خام و ملامینه در اصفهان به منظور ساخت و تولید کفی صندلی در اصفهان، تولید کفی تخت در اصفهان، ساخت و تولید کفی صندلی اصفهان، ساخت میز اتو اصفهان و... و ارسال تولیدات به سراسر استان و کشور در کوتاه ترین زمان، با بالاترین کیفیت و مناسب ترین هزینه آماده خدمات رسانی می باشد.

تولید نئوپان خام و ملامینه در اصفهان:

 نئوپان چیست:

نئوپان فراورده کامپوزیتی ایست که از تراشه های چوب مانند خاک اره و یا تراشه های کارخانه‌های اره کشی و ترکیب چسب های مخصوص و یا رزین مصنوعی ساخته می شود، پس از ترکیب تراشه های چوب و رزین، پرس و فشرده سازی انجام می گیرد، و محصول نهایی بدست می آید. از این ورق های نئوپان تولیدی برای ساخت و تولید کفی صندلی اصفهان، ساخت و تولید کابینت های آشپزخانه، تولید کفی تخت در اصفهان، ساخت میز اتو اصفهان و موارد مشابه استفاده می شود. ورق های نئوپان به دو صورت تولید و عرضه می گردد، یکی به صورت خام و نوع دیگر به صورت ملامینه می باشد.

نئوپان خام:

زمانی که تراشه های چوب، خاک اره و به طور کلی ضایعات چوب به همراه چسب مخصوص ترکیب می شود، حرارت دیده و فشرده سازی می شود، ورق نئوپان که فراورده ای کامپوزیتی است ساخته می شود، که به محصول تولیدی، نئوپان خام گفته می شود که در موارد از جمله ساخت و تولید کفی صندلی اصفهان کاربرد دارد.

استفاده از نئوپان خام از مزایای زیادی برخوردار است که عبارت است از:

. استفاده از نئوپان نسبت به دیگر فراورده های یکنواخت چوبی، از قیمت ارزان تر و مناسب تری برخوردار است.

. از آنجایی که نئوپان خام ظاهر جذابی نداشته و همچنین از استحکام کمی برخوردار است، بکارگیری این محصول زمانی که در کار، برای مثال در ساخت و تولید کفی صندلی اصفهان، که ظاهر و استحکام اهمیت زیادی نداشته باشند، بسیار با صرفه تر و مناسب تر از استفاده از سایر فراورده های چوبی است و در واقع جایگزین بسیار مناسبی است. البته باید توجه داشت که در صورت بالا رفتن تراکم نئوپان، استحکام آن نیز بیشتر می شود،ولی در هر صورت نسبت به دیگر فراورده های چوبی، از مقاومت کمتری برخوردار است.

نئوپان ملامینه:

ورق های نئوپان خام که برای ساخت و تولید کفی صندلی اصفهان، تولید کفی تخت در اصفهان، ساخت میز اتو اصفهان مورد استفاده قرار می گیرد، ظاهر مناسب و زیبایی ندارد، و برای استفاده در درون کار مناسب است. اما در مواردی مثل ساخت کابینت و دکوراسیون داخلی می توان از نئوپان ملامینه استفاده کرد. که بسیار کاربردی بوده و از مزایای بالایی برخوردار است. روکش های ملامینه نئوپان از طیف گسترده ای برخوردارند، از جمله روکش های چوبی، روکش های ترموپلاستیک پی وی سی، روکش های کاغذی و... .

مزایا و معایب ورق نئوپان ملامینه:

ورق های نئوپان ملامینه نسبت به سایر فراورده های چوبی از جمله ام دی اف، از قیمت بسیار ارزان و مناسب تری برخوردار است.از لحاظ استحکام و مقاومت، استحکام ورق های نئوپان ملامینه، از ام دی اف کمتر است. بنابراین در زمانی استفاده از نئوپان نسبت به ام دی اف برتری دارد که هم استحکام از اهمیت کمی برخوردار باشد، و هم هزینه و قیمت مهم و اثر گذار باشد. مهم ترین مزیت استفاده از روکش های ملامینه بر روی ورق های خام نئوپان، علاوه براین که شکل زیبایی به ورق ها می دهند، سبب افزایش مقاومت ورق ها نیز می گردد. افزایش مقاومت در برابر عواملی از جمله حرارت، رطوبت، نم و... . به همین دلیل بکارگیری از آنها در ساخت و تولید سرویس خواب و تولید کفی تخت در اصفهان، مبلمان و ساخت و تولید کفی صندلی اصفهان، قفسه ها، انواع پارتیشن، کمدها، لوازم حمامو دستشویی و... بسیار فراوان است.

چگونگی تشخیص نئوپان ملامینه و ام دی اف ملامینه:

 یکی از اصلی ترین و عمده ترین تفاوت های موجود برای تشخصی نئوپان ملامینه و ام دی اف ملامینه از یکدیگر،این است که در ام دی اف ملامینه این امکان وجود دارد که لبه های کابینت را ماشین کاری کرد؛ فرم داد و پروفیل کرد؛ و پس از انجام فرایند پروفیل کردن لبه های کابینت، لبه ها به وسیله نوارهای سافت فرم چسبانده می شود، این در صورتی است که چنین فرایندی در نئوپان ملامینه صورت نمی پذیرد.


آدرس

اصفهان - سه راهی آتشگاه - جنب باسکول جنوب

تلفن

موبایل

اصناف مرتبط