کارخانه صنعتی بختیار

تلفن

موبایل

آدرس

تهران - خیابان ملت - کوچه آذرطوس - پاساژ مهدی - طبقه زیر همکف - پلاک 12 - فروشگاه بختیار

عرضه و فروش سیبک فرمان

یکی از قطعات بسیار مهمی که در خودرو نقش تعیین کننده ای در حرکت آن دارد، سیبک فرمان می باشد. این قطعه در واقع فرمان چرخش را به چرخ های اتومبیل می دهد. در سیستم تعلیق فرمان، این قطعه در چرخ های جلو نیرو را در دو جهت طولی و عرضی منتقل می کند.

به منظور عرضه و تولید سیبک فرمان، مراحل مختلفی مانند برش، فورجینگ، پیش گرم کردن و... بایستی طی شود. برای خرید این محصول باید به کیفیت آن دقت کرد و آن را از بهترین تولید کننده سیبک فرمان خریداری کرد.

برای ساخت میل فرمان و سیبک آن استانداردهایی وجود دارد که این استانداردها، به بررسی ابعاد فیزیکی، جنس مواد اولیه و نوع آنها، کیفیت ساخت قطعه و... می پردازند.

چگونگی عملکرد سیبک فرمان

سیبک فرمان قطعه ای کروی شکل است، حرکاتی که بین دو قطعه در خودرو به وجود می آید، به دلیل کروی بودن این قطعه بدون اصطکاک انجام می شود. این قطعه از یک سمت به چرخ ها متصل می شوند و از طرف دیگر به طبق های موجود در خودرو اتصال پیدا می کند.

هنگامی که راننده خودرو فرمان آن را می چرخاند، این چرخش از طریق سیبک به چرخ ها منتقل شده و چرخ ها را در همان جهت چرخش فرمان به حرکت در می آورد. در واقع نیروی چرخش فرمان از میل فرمان به سمت سیبک رفته و سیبک نیز باعث چرخش چرخ ها در جهت دلخواه می شود.

همچنین باید گفت که این قطعه در خودرو می تواند حرکات دورانی را در دو محور متفاوت و به صورت همزمان ایجاد کند. علاوه بر فرمان دهی و هدایت خودرو، در سیستم تعلیق نیز لرزش حرکات ناخواسته مانند ناهمواری های جاده را از بین می برد.

وجود این قطعه در اتومبیل باعث می شود تا حرکت خودرو در دست اندازها و ناهمواری ها به راحتی انجام شود. به این صورت که در زمان حرکت اتومبیل روی این ناهمواری ها، لرزش های موجود توسط این قطعه گرفته می شود و کابین اتومبیل نمی لرزد. در واقع باید گفت که سیبک باعث حرکت نرم خودرو می شود.

بهترین تولید کننده سیبک فرمان

از ویژگی هایی که بهترین تولید کنندگان این گونه قطعات باید داشته باشند، می توان به کیفیت قطعات تولیدی و مواد اولیه به کار رفته در آنها، دقیق بودن سایز و قالب های آن و مناسب با استانداردهای خودرو اشاره کرد.

همه قطعات تولیدی بایستی در واحدهای کنترل کیفیت بررسی شده و مشکلات موجود در آنها برطرف شوند. همچنین تولید کنندگان این قطعه بایستی برای کلیه محصولات خود ضمانت نامه و گارانتی قرار داده تا در صورت وجود مشکل در آن، مصرف کنندگان بتوانند به راحتی مشکل را حل کنند.

نشانه های خرابی در سیبک فرمان

سیبک در خودرو اهمیت بسزایی در امنیت آن و همچنین حرکت مناسب و نرم و پایداری آن دارد. در صورت بروز مشکل و یا خرابی در این قطعه و سایر قطعات سیستم جلوبندی خودرو بایستی بدون اتلاف وقت، این قطعه را به تعمیرگاه ها و نمایندگی های تولید کننده آن منتقل کرد.

به دلیل آن که سیبک فرمان در معرض فشار شدید و همچنین خوردگی و زنگ زدگی است، بنابراین در طولانی مدت ممکن است دچار شکستگی و لقی شود.

دلایلی مانند وجود ساییدگی در لاستیک های جلوی خودرو، سفت شدن یا لقی در فرمان آن، لرزش فرمان هنگام حرکت، وجود صدا در کابین خودرو هنگام حرکت در ناهمواری ها و... می تواند باعث وجود آسیب در سیبک باشد.

ایمنی در ساخت میل فرمان و سیبک فرمان

قطعات موجود در جلوبندی خودروها، از جمله قطعاتی هستند که ایمنی در آنها بسیار مهم است. چرا که وجود نقص یا مشکل در یکی از این قطعات، باعث از دست رفتن کنترل خودرو و بروز حوادث جبران ناپذیری می شود. بنابراین ایمن سازی این قطعه و سایر قطعات یکی از وظایف اصلی بهترین تولید کنندگان سیبک فرمان است.

در ساخت این قطعات، استانداردهای اجباری وجود دارد که ایمنی آنها را تضمین می کند. عملیات های حرارتی، سختکاری، تمپرینگ و... برای ساخت این قطعه و قطعات دیگر مانند ساخت میل فرمان در اتومبیل های متفاوت، باعث ایمنی کامل این قطعه ها می شود.

ساخت میل فرمان به صورت دو تکه و یا با میل های خرطومی قابل انعطاف، باعث ایمنی در خودرو می شود. در صورت دو تکه بودن میل فرمان، هنگام تصادف و ضربه به خودرو از جلو، میل فرمان به صورت کشویی حرکت کرده و طول آن کاهش پیدا می کند. بنابراین مقداری از انرژی تصادف کم شده و از حرکت میل فرمان به سمت راننده جلوگیری می شود.

در صورتی که ساخت میل فرمان به صورت لوله خرطومی باشد، هنگام به وجود آمدن تصادف، قسمت خرطومی میل فرمان به دلیل منعطف بودن تغییر شکل می دهد. بنابراین با جمع شدن میل فرمان از آسیب رسیدن به راننده جلوگیری می شود.

آدرس

تهران - خیابان ملت - کوچه آذرطوس - پاساژ مهدی - طبقه زیر همکف - پلاک 12 - فروشگاه بختیار

تلفن

موبایل

شبکه های اجتماعی